Fakty Ostrowskie TV

Reklama

WITAMINA B6 (WYJĄTKOWY PROJEKT MUZYCZNY)

Bach, Bartók, Bąk, Bączyk, Beethoven, Brahms - muzyka tych sześciu panów na literę B wypełni wnętrza Forum Synagoga. Dwa koncerty odbędą się w sobotę 18 lutego. Pierwszy zaplanowano na godz. 17:00, drugi rozpocznie się o godz. 19:30. To wyjątkowe wydarzenie w historii ostrowskiej kultury muzycznej - po raz pierwszy zabrzmią u nas utwory przeznaczone na trzy fortepiany. Podczas koncertu zagra w sumie dziesięciu pianistów  z aglomeracji kalisko-ostrowskiej.

W programie usłyszymy m. in.: Koncert C-dur na trzy fortepiany i orkiestrę Jana Sebastiana Bacha oraz prawykonanie kompozycji, specjalnie napisanej na potrzeby tego projektu, pt. Sonorytmia na trzy fortepiany, dziewięciu pianistów i zespół perkusyjny autorstwa Andrzeja Henryka Bączyka. Nie będzie to jedyne prawykonanie tego wieczoru, ponieważ zabrzmią jeszcze dwa inne dzieła ostrowskiego twórcy: Piano concerto of names z towarzyszeniem saksofonu i orkiestry smyczkowej, kwintet fortepianowy "Zagrajmy to razem?. Ponadto zaprezentowany zostanie kwartet smyczkowy "Astoriada" młodego ostrowskiego kompozytora Macieja Bąka, tegorocznego dyplomanta Zespołu Szkól Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Obok muzyki najnowszej program wieczoru wypełnią arcydzieła mistrzów XIX wieku: Ludwiga van Beethovena, Johanesa Brahmsa oraz początków wieku XX ? Beli Bartóka. Poza liczną rzeszą pianistów, w gronie wykonawców znajduje się czterech perkusistów z Ostrowa i Kalisza oraz kwartet Belle Tone z Filharmonii Kaliskiej.

 

Rezerwacji bezpłatnych zaproszeń można dokonywać od wtorku do piątku w godz. 11:00-19:00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 10:00-14:00 osobiście w kasie Forum Synagoga lub pod numerem tel. 62 720 38 80. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.