Fakty Ostrowskie TV

Reklama

CUDA NA KIJU

Tak zatytułowaną wystawę pokonkursową można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie. Podczas otwarcia ekspozycji ogłoszono wyniki X Powiatowego Konkursu Plastycznego, na który co roku nadsyłane są ciekawe i niecodzienne prace plastyczne uczniów z regionu.

W sumie na konkurs wpłynęło w tym roku 130 prac.  Oceniało je jury w składzie: przewodnicząca - prof. dr hab. Maria Podskarbi-Hebisz z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, dr Lidia Głazik z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, mgr sztuki Karolina Treska, Karol Kierzynka - artysta plastyk, projektant w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sekretarz - mgr sztuki Jakub Godziszewski. Zarówno tematyka, jak i technika wykonania była bardzo różnorodna. Po obejrzeniu wszystkich nadesłanych prac komisja postanowiła przyznać 19 równorzędnych nagród oraz 12 równorzędnych wyróżnień. Ponadto jury w składzie: Teresa Burkietowicz - prowadząca Galerię Twórczości Dzieci i Młodzieży "Pędzelek" w MDK oraz plastyczka Marcelina Wojtasik zdecydowało przyznać 9 nagród Galerii "Pędzelek".

Zwycięzcy i wyróżnieni odebrali nagrody i gratulacje od dyrektor MDK Anny Drobniewskiej, jurorów i organizatorów wydarzenia. Rozstrzygnięcie konkursu i wernisaż uatrakcyjnił minikoncert zespołu Teren Prywatny.

Ekspozycję można zwiedzać w Galerii "Pędzelek" od wtorku do piątku w godz. od 15:00 do 19:00 (w ferie zimowe w godzinach pracy placówki).  

 

 

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.