Fakty Ostrowskie TV

Reklama

LUD NA LÓD!

W najbliższy weekend 16-17. stycznia na ostrowski Rynek zawita objazdowe lodowisko firmowane przez Bank BGŻ BNP Paribas i Radio ZET. Termin wydaje się wyjątkowo trafiony, bo to początek ferii zimowych w szkołach i pozostaje jedynie żałować, że podobnej atrakcji nie posiadamy w Ostrowie na stałe. Wiadomo, jak doskonale sprawdza się np. w Kaliszu, gdzie oblężenie obiektu trwa praktycznie przez całą zimę. Organizatorzy zapowiadają za to liczne dodatkowe niespodzianki (głównie dla najmłodszych) oraz dyskotekę na lodzie. Dość ryzykownym pomysłem wydaje się wprawdzie postawienie przy lodowisku karuzeli, którą obiecała spółka Targowiska Miejskie, ale może i tu znajdą się jacyś zahartowani amatorzy.

KSIĄŻKI I ICH CIĄG DALSZY

Książka ma dziś niejedno oblicze,  przez co z coraz większym powodzeniem próbuje się wpisać w nowoczesne formy komunikacji. Mimo że kręgosłupem pozostają nadal tradycyjne woluminy, to nieustannie wzrasta też sprzedaż e-booków i w pełni profesjonalnie przygotowanych wersji audio. Nie zmieniło się wszakże jedno, czyli podstawowy cel dobrej literatury, jakim jest uruchamianie różnych poziomów wyobraźni i refleksji oraz pobudzanie do poszukiwania na własną rękę prawdy o nas i świecie, który zasiedlamy.

By jednak cel taki osiągnąć, potrzeba oprócz wysokiej jakości tekstu również świadomego czytelnika, dla którego przygoda z książką to dopiero pierwszy (choć kluczowy) krok w rozpoznawaniu i prywatnym definiowaniu rzeczywistości. A że świadomość odbiorcza rozwija się ewolucyjnie, należy taki proces zainicjować możliwie najwcześniej, gdy kształtują się jeszcze nawyki i rozkwita młodzieńcza pasja poznawcza. Stąd m. in. decyzja o stworzeniu na początek w trzech ostrowskich szkołach podstawowych Dyskusyjnych Klubów Książki. Pomysł, któremu patronuje Wiceprezydent Miasta, Ewa Matecka jest efektem współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. St. Rowińskiego z książnicami funkcjonującymi jako placówki filialne lub szkolne.

Kontakt z redakcją

Fakty Ostrowskie
pl. Rowińskiego 1
63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. 62 591 74 49

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.